تبلیغات
نسیم وصل - آرمانهایی برای جمهوری اسلامی ایران
نسیم وصل
» آرمانهایی برای جمهوری اسلامی ایران
سه شنبه 2 اسفند 1384 - 08:02 ق.ظ - نویسنده : حسین

با سلام خدمت دوستان عزیزم تعدی از دوستان گلایه مکردن که چرا خیلی دیر آپ می کنی یکی از دلایل اینکه تعداد بیشتر مطالب منو بخونن و اصلی ترین دلیل اینکه فکر می کنم برای کی می نویسم و برای کسی می نویسم که نمی خواند و اگر بخواند
نمی فهمد که .... و اگر بفهمد نمی خواهد که .... و اگر بخواهد نمی تواند که .... و اگر بتواند نمی شود که ....
 
چند وقتی بود که مطلب سیاسی ننوشتم این متن یکسری از آرمانهایی هست که من و هم فکران من برای جمهوری اسلامی ایران در ذهن خود داریم و برای آن تمام تلاش خود را می کنیم.
 
نهضت انقلابی مومنان و آزادگان ایران سرافراز و پیروزی خون بر شمشیر و کلام بر سلاح به تعبیر آن مراد و راهنما حضرت امام خمینی (ره)انفجار نور بود.
در آغاز دهه سوم انقلاب اسلامی بقاء و تداوم شور انقلابی و تضمین انگیزه مشارکت جویی مردم در گرو تاسیس و تقویت نهادهای مدنی، مشارکت های اجتماعی و گسترش زمینه های علمی این مشارکت، قانونمند کردن رقابتهای سیاسی، عرضه چهره جذاب و مقبول از نظام مبتنی بر اسلام ناب محمدی، انتقال حافظه تاریخی و تجارب سیاسی به نسل دوم انقلاب و سامان دادن نظام توزیع قدرت در بین مردم می باشد.
به رسمیت شناخته شدن حقوق پایه شهروندان و آزادی های مدنی و اصل برابری حقوقی، راه را برای توسعه و نوسازی سیاسی ایران هموار می سازد و اکنون فعلیت یافتن تمامی ظرفیت های نهفته در قانون اساسی، نیازمند تلاش دسته جمعی و سازمان یافته آن جریان های اصیلی است که ریشه در انقلاب اسلامی، دل در گرو ایران زمین و چشم به افق روشن آینده دارند.
بی شک عوامل اساسی پیدایش انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران را باید مردم، اسلام و رهبری دانست و بدون تردید، بقای آن نیز در ترکیب این سه عنصر نهفته است. فرسایش انگیزه های مشارکت جویانه مردم، برداشت های سلیقه ای از مفاهیم دینی و بهره برداری نابه جا از سرمایه های مقدس، مهم ترین آفاتی است که کیان انقلاب را تهدید می کند و بر همه دوستداران نظام و انقلاب فرض است تا با جلب و افزایش اعتماد عمومی، به مثابه بزرگترین سرمایه اجتماعی نظام، ارایه روزآمد دین و گسترش پایگاه مشروعیت ولایت فقیه به عنوان رکن رکین قانون اسای، با این آفات مبارزه کنند و در پیشگیری از فرآیندهای انحطاط آفرین بکوشند.
غلبه بر موانع و نابسامانی های دیرپای اقتصادی و اجتماعی و ایجاد زمینه های بالندگی و شکوفایی علمی و فرهنگی، مستلزم حرمت نهادن به خرد نقاد و توان جمعی است. بدین سبب دستیابی به توسعه همه جانبه، پایدار و موزون را باید زمانی محقق دانست که فرآیند تبادل نظر و جریان آزاد اطلاعات که لازمه خرد جمعی و اعتقاد عمومی است، در ساز و کارهای تصمیم سازی و تصمیم گیری دخالت داداه شوند.
گشایش و تلطیف فضای گفت و گو و اندیشه و تمهید و تضمین لوازم برقرای جدال احسن و گسترش روح قانونگرایی، راه اصلی بهره مندی از توان فکری نخبگان و فعلیت یافتن ظرفیتهای نظری و عملی جامعه است.
بدیهی است که دستیابی به کفاف و رفاه ملی مستلزم کار و تلاش خستگی ناپذیر آحاد ملت و به کارگیری همه امکانات ملی و فرصت های بین الملی در جهت تولید هرچه بیشتر و آبادانی کشور است و در این مسیر اهتمام خاص به وضع معیشت مستضعفان و زحمتکشان و مقابله با فساد، فرصت طلبی و تبعیض سیاسی و اقتصادی، نه فقط آرمانی انسان دوستانه، بلکه هدفی ترقی خواهانه و گامی در مسیر مردم سالاری تلقی می شود.

به امید سربلندی ایران عزیز

...

ویرایش شده در ساعت 02:02 ق.ظ و چهارشنبه 3 اسفند 1384
پاسخ پاسخ به نوشته
» مطالب پیشین
+ همچون موج
+ دوست داشتنی های من...
+ سرودی از عشق
+ تو چی هستی؟
+ انتظار
+ تو
+ چه کسی نقش تورا خواهد شست
+ غزلواره
+ انسان...
+ باز کن پنجره را
+ حضور تو
+ دوست داشتن برتر از عشق
+ بمیریدُُ نمیرید
+ قشنگترین اشتباه
+ استاد شریعتی

Powered by mihanblog version 3.0 Beta
Copyright ©2005 - 2006 , Creative Design Center